Krachující hospody chtějí dotace?!

Blogosféra

Jan Tománek

Dnes jsem si přečetl, jak „Zdražení a covidové restrikce drtí restaurace” a nestačil jsem se divit.
Hospodští si stěžují a přitom restaurace samy a DOBROVOLNĚ polovinu hostů bez nějakých certifikátů nepouští do svých restaurací a vůbec jim to nepřijde divné. A co je vrchol, dokonce volají po dotacích, které by samozřejmě z daní platili právě i ti, které k sobě nepustí…

​​​​​​​Mimochodem, podíval jsem se na web MZČR a zde je napsáno zcela jasně, že:
Tuto povinnost kontroly certifikátu naopak NEMAJÍ:
provozovny stravovacích služeb, hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubů a diskoték, heren a kasin
​​​​​​​
(edit 19:27 - MZČR nás bedlivě sleduje a web je po pár hodinách po tomto mém článku opraven. Jak to najednou, po mnoha měsících jde, že... stav k dnešnímu ránu, viz foto.​​​​ Nebo archiv internetu z dnešního rána.)

​​​​

Jsou rychlí, že? Ale to není hlavní pointa článku.

​​​​​​​Restaurace vše, i tak dělají samy a dobrovolně - a pokud nemají hosty a to málo co by přišlo, ještě odhánějí - je mi líto, ale je to POUZE vina jejich neznalosti, ustrašenosti a ochoty poslouchat protichůdné, nesmyslné a hlavně protiústavní nařízení vlády.
Opravu si milí hospodští naivně myslíte, že vám někdo donekonečna bude hospodu dotovat, když teď budete držet pusu a krok a skákat jak vláda píská?

A o tom, že se při případné kontrole samozřejmě nikdy nic nestane, jsem psal minule v textu „Prostě se jen nepodělat”, kde je i přesný návod a ukázka jedné takové kontroly.

My jako zákazníci vás rádi podpoříme, ale to prvotní rozhodnutí se „nepodělat” a neodhánět své zákazníky je JEN na vás. Vláda k vám na pivo nechodí, ale my ano, ale vězte, že po jediné negativní zkušenosti, kdy by nás někdo takto ponižoval a segregoval, se už nevrátíme a nakonec to pocítíte pouze a jen vy.
A tento apel se samozřejmě týká provozovatelů veškerých služeb a akcí, které by podobné věci po svých zákaznících vyžadovali. Nezapomeňte, není to vláda, ale zákazník, který přináší peníze pro vaše podnikání.

​​​​​​​Budiž pro vás inspirací, že v tom nejste sami, třeba i tato mapa Volných zón. A těm, kteří respektují zbytky svobody a lidské důstojnosti, moc děkuji!